METU NCC Library has 9 group study rooms. Only current METU NCC students with a valid METU NCC email address may book rooms for group study. These rooms are intended as a place for students to work and study together; they are not for individual study or socializing. Conversation and noise must be kept to a minimum in the group study rooms. / ODTÜ Kuzey Kıbrıs Kampusu Kütüphanesi’nde 9 adet grup çalışma odası vardır. Sadece geçerli bir METU e-posta adresi olan ODTÜ KKK öğrencileri grup çalışma odaları için rezervasyon yapabilirler. Odalar, bireysel çalışma için veya sosyalleşme alanı olarak değil, öğrencilerin grup çalışmaları yapabilmeleri için tasarlanmıştır. Lütfen bu çalışma alanlarında sessizliği korumaya özen gösterin.

  • A group study room can only be booked for 1 hour. A group can make a booking for a maximum of 2 hours per day./ Odalar 1 saatlik zaman dilimleri için ayrılabilir. Kullanıcı, günlük en fazla 2 saat için rezervasyon yapabilir.
  • The person making the booking on behalf of a group must present his/her METU ID card in order to claim the room. / Grup adına rezervasyon yapan kişinin odayı ODTÜ kimlik kartı karşılığında alması gerekmektedir. 
  • A group  should consist of at least 3 students. / Grup çalışma odalarından en az 3 kişilik gruplar yararlanabilir. 
  • A booking will expire if the room is not claimed by the start of the scheduled time. / Rezervasyon başlama saatine kadar teslim alınmayan oda diğer gruplarca kullanılabilir.
  • Student groups are expected to leave the room in good condition for the next users. / Odaların, diğer gruplar için temiz ve kullanılabilir durumda bırakılması gerekmektedir.